Recensie: Missie aan de Mersey

Quizvraag: Wie was tot nog toe de laatste Utrechter die de Champions League won? Wesley Sneijder? Helaas, dat is niet het juiste antwoord. De laatste Utrechter die ‘de cup met de grote oren’ in handen mocht houden is oud-keeper John Achterberg. Als keeperstrainer van Liverpool FC mocht hij in 2019 de belangrijkste beker uit het Europese clubvoetbal omhoog tillen. Achterberg is bij veel Utrechters nog een bekende naam. Begin jaren 90 was hij de reservekeeper van FC Utrecht achter de legendarische Jan Willem van Ede. Omdat hij zelf ook wel inzag dat het lastig zouden worden om Van Ede uit het doel te verdrijven, besloot Achterberg een contract bij NAC te tekenen. Kort daarna werd bekend dat John Karelse zich voor tien jaar aan die club had verbonden. Via FC Eindhoven kwam de Utrechter in Engeland terecht bij Tranmere Rovers. Hij zou er 351 wedstrijden spelen en uitgroeien tot een clubicoon. Na zijn actieve loopbaan besloot Achterberg zich toe te leggen op het vak van keeperstrainer en hij vond in FC Liverpool zijn nieuwe werkgever.

11366

SUPPORTERSVERENIGING FC UTRECHT VOOR EN DOOR SUPPORTERS