Know Your History... in beeld (5)

In 2020, het jaar dat FC Utrecht 50 jaar bestond, heeft de supportersvereniging een schitterend jubileumboek uitgebracht met als titel “KNOW YOUR HISTORY”, een prachtig geïllustreerd naslagwerk over de
bewogen achterliggende jaren van de club. Dit boek is echter niet alleen ter ere van het 50e jubileumjaar tot stand gekomen maar ook omdat SV FC Utrecht veel waarde hecht aan het verleden van de club. Middels dit item, een interview welke op beeld wordt vastgelegd,

zetten wij oud-spelers, oud-trainers en andere oudgedienden van de FC nog één keer in de spotlights en blikken met hen terug op hun verleden bij de club. De oudere fans kunnen zodoende nog één keer hun hart ophalen bij de verhalen van toen waarvan zij wellicht “live” getuige zijn geweest. Voor de jongere fans, die geïnteresseerd zijn in de geschiedenis van de club, is dit een fantastisch item om nog in levende lijve kennis te maken met onze oud-spelers, oud-trainers en oudgedienden waarvan menigeen al een respectabele leeftijd heeft bereikt.
 
In de 5e aflevering één van de grootste FC iconen ooit want mede dankzij hem ontstond FC Utrecht op 1 juli 1970. We hebben het uiteraard over Leo van Veen, inmiddels 76 lentes jong. Leo speelde 424 officiële wedstrijden voor de FC en scoorde daarin 166 keer. Daarmee is hij topscorer aller tijden van de club en staat tevens gedeeld 8e op de topscorerslijst aller tijden van de Eredivisie met 175 treffers. Een bijzondere aflevering met de speler die nog wekelijks tijdens wedstrijden van de FC wordt bezongen middels “de Kromme, de Breuk en van Veen”.
 
Veel kijkplezier.
 
Interviews: Siege Postuma
Beeld: Mike Vermeulen
 
SV FC Utrecht, trots op het verleden.. Opdat wij nooit vergeten!
 

8186

SUPPORTERSVERENIGING FC UTRECHT VOOR EN DOOR SUPPORTERS