In de spotlights: Eljero Elia

19 augustus 2020. De dag dat de grote Eljero Elia een contract voor twee seizoenen bij FC Utrecht tekende. De 33 jarige vleugelspeler speelde in zijn carrière 465 officiële wedstrijden voor onder andere Juventus, HSV Hamburg en Southampton. In Nederland speelde de international voor ADO Den Haag, FC Twente en Feyenoord. Vooral de Elia die actief was bij Feyenoord zullen Utrechtsupporters niet snel vergeten. In dienst van Feyenoord bezorgde Elia FC Utrecht veel pijn. Op 24 april 2016 speelde FC Utrecht de finale van de KNVB beker. Een gelijk opgaande wedstrijd leek af te stevenen op een gelijkspel. Totdat Elia aan de linkerkant van de middenlijn een dribbel inzette, die hij kon voortzetten tot de zestienmetergebied van Utrechtzijde. Met een snelle schijnbeweging glipte hij voorbij Mark van der Maarel en sneed richting de goal van sluitpost Bednarek. Elia plaatste de bal hard, in de 20 centimeter grote korte hoek. Via de paal en vervolgens de rug van Jensen belandde de bal, in minuut 75, in het doel van onze FC. Het bleek de winnende treffer voor Feyenoord te zijn, waardoor Utrecht ten onder ging.

Elia deed bij zijn officiële presentatie voor FC Utrecht een oproep aan de supporters: “Are you ready? Because I am!’’. Vooralsnog lijkt Elia nog niet heel erg ‘ready’ te zijn. Hij speelde acht wedstrijden, maar begon slechts drie keer in de basis en maakte daarbij nog geen een keer negentig minuten vol. Een assist in de bekerwedstrijd tegen FC Dordrecht en het aanspreken van een cameraman van FOX Sports lijken daardoor de meest opvallende momenten van dit seizoen te zijn. Ondanks dit minder goede begin hopen wij dat Elia dit weekend weer de oude Elia kan worden en drie punten weet mee te nemen uit Rotterdam.

9149

SUPPORTERSVERENIGING FC UTRECHT VOOR EN DOOR SUPPORTERS