FC Utrecht krijgt slimme technologie tegen discriminerende spreekkoren

De KNVB en overheid hebben de pilot om met behulp van slimme technologie racistische en discriminerende spreekkoren tegen te gaan uitgebreid met een vierde project bij FC Utrecht en ADO Den Haag. Afgelopen zomer startten al proeven in de stadions van Feyenoord, PEC Zwolle en PSV.

Het doel van het project bij ADO Den Haag en FC Utrecht, dat tot het einde van dit jaar loopt, is om te zorgen voor audiovisueel materiaal waarmee aanstichters sneller kunnen worden opgespoord. Tot nu toe schoten beschikbare videobeelden in combinatie met geluidsopnames te vaak tekort als bewijsmateriaal, waardoor daders na racistische en discriminerende spreekoren vrijuit konden gaan.
 
Lees hier meer op rtvutrecht.nl

11462

SUPPORTERSVERENIGING FC UTRECHT VOOR EN DOOR SUPPORTERS