woensdag 01 september 2010 08:57
Beste Leden,
In december 2009 zijn we door oud voorzitter Ten Boden benaderd met de vraag of hij weer lid kon worden van de SVFCU. Ook heeft hij verzocht om zuivering van zijn naam.
Voor alle duidelijkheid; Ten Boden en zijn Bestuur kregen in 2005 door de SVFCU in samenspraak met de toenmalige clubleiding van FC Utrecht (dhr. M. Sturkenboom) het lidmaatschap van de SV ontzegd, dit na een zeer roerige periode waarin een aantal discutabele zaken onder zijn voorzitterschap waren gebeurd. Deze zaken hebben de SV en haar leden ernstig benadeeld. Wij waren dan ook erg verbaasd dat dit verzoek, na een periode van 5 jaar stilte!, bij ons binnen kwam. Mede omdat Ten Boden de afgelopen jaren geen moment heeft nagelaten om over onze SVFCU negatief in de media te schrijven en te oordelen. Ook is Ten Boden mede oprichter en al jaren donateur van de Stichting True Support.
Wij hebben dit verzoek vervolgens in het bestuur besproken en kwamen unaniem tot de conclusie dat we dit verzoek niet konden honoreren. De SVFCU zit al jaren in een rustig vaarwater en zit niet op nieuwe onrust te wachten, want deze zaak ligt nog erg gevoelig bij veel leden. Met het toenmalige bestuur van FC Utrecht onder leiding van dhr. M. Sturkenboom en politie Utrecht, is er destijds voor gekozen om het bij een uitzetting van de vereniging te laten en de vuile was binnenskamers te houden. Dit alles om het toenmalige nieuwe Bestuur de gelegenheid te geven rustig aan een nieuwe SVFCU te bouwen, en deels ook uit respect voor een deel van het oude Bestuur die natuurlijk ook goede dingen heeft bewerkstelligd. Alle partijen waren toen ook unaniem van mening dat het voor de toekomst van de SVFCU beter zou zijn als een ieder zijn eigen weg zou gaan. Ten Boden heeft vervolgens een nieuw klankbord gevonden bij de Stichting True Support en je zou zeggen…iedereen weer gelukkig.
Echter na onze afwijzing heeft Ten Boden, samen met zijn advocaat dhr. C. v.d Mark, gemeend toch een procedure tegen de SVFCU te moeten aanspannen waardoor wij genoodzaakt waren ook een advocaat (dhr. B. Kortz) in handen te nemen om juridisch te kunnen aantonen dat wij in ons recht staan hem als lid te weigeren. Deze procedure loopt nu al een aantal maanden en we wachten op het oordeel van de rechter.
In samenspraak met onze advocaat was er voor gekozen om pas openheid van zaken te geven als deze zaak was afgesloten, mede in het belang van de zaak en om geen onnodige onrust te creëren. Doordat Ten Boden nu zelf verhalen de wereld inbrengt betreffende de SVFCU en deze zaak, zijn wij genoodzaakt om voortijdig onze leden gedeeltelijk in te lichten over deze zaak. Op voorspraak van onze advocaat zullen wij na de afhandeling van deze zaak met alle in en out’s naar buiten komen. Het enige wat wij op dit moment wel kwijt willen is dat Ten Boden een paar maanden geleden onze voorzitter op een dusdanige manier heeft bedreigd, dat deze aangifte heeft gedaan bij de politie. Deze aangifte wordt momenteel behandeld door de Politie Utrecht. Het bestuur van de SVFCU neemt dit voorval zeer hoog op en heeft ook de club hierover geïnformeerd. Een voorzitter van de SVFCU maakt namelijk ook deel uit van de officiële geledingen van de club. Voor ons als bestuur is dit wederom een bewijs dat een evt. toekomstig lidmaatschap voor Ten Boden de vereniging alleen maar zal schaden en onnodige onrust teweeg zal brengen. Wij als bestuur zullen dan ook op geen enkele manier aan de verzoeken van Ten Boden en zijn raadsman meewerken.
Zodra er meer nieuws is over deze zaak zullen wij jullie dit mededelen.
Bestuur SVFCU
